Vrátka, z.s.

Rozšíření naší sociální kavárny o zahrádku s komunitní funkcí

Sektor: Neziskovky

Kavárna v pohybu s přírodní zahrádkou

Naše kavárna se od těch, které znáte, malinko liší – obsluhují v ní handicapovaní, kteří tak mají možnost začlenit se do běžného života. Letos od května do září budeme mít otevřenou také přírodní venkovní zahrádku.

Návštěvníci se usadí na nábytku vyrobeném z dřevěných palet, které by jinak byly zlikvidovány. Na zahrádce budou záhony s bylinkami, o které se starají lidé zaměstnaní ve Vrátkách. Součástí zahrádky je i tzv. Kavárna v pohybu, kde obsluhují také lidé s hendikepem, kterým mohou být k ruce místní studenti. Návštěvníci si pochutnají na kávě a dezertech pečených v naší pekárně Vrátka taktéž lidmi se zdravotním znevýhodněním.

Redukujeme také co nejvíce užívání plastů, takže v kavárně nabídneme bambusová brčka a zálohované kelímky místo jednorázových, pokud zákazníci budou chtít kávu či jiný nápoj s sebou. Na přírodní zahrádce plánujeme hudební vystoupení, autorská čtení a další akce na obohacení kulturního a komunitního života v Třebíči.


Trvání závazku: od 1. 5. 2019 do 30. 9. 2019


Cíle a indikátory

1. Zaměstnání lidí se zdravotním znevýhodněním. Jejich propojení s veřejností, prezentace jejich práce.
2. Vytvoření kulturního zákoutí.
3. Omezení produkce odpadu (odhad cca 20 ks plastových brček denně, 10 ks jednorázových kelímků)


Cíle udržitelného rozvoje

3. Zdraví a kvalitní život, 8. Důstojná práce a ekonomický růst, 11. Udržitelná města a obce, a 12. Odpovědná výroba a spotřeba


Více se dozvíte na: http://www.vratka.cz/prirodni-zahradka/