FOREWEAR

Co se starým oblečením a zbytky textilu? Než aby skončily na skládce, vytvoříme z nich recyklované ekologické firemní dárky šité v chráněné dílně.

Sektor: Firmy

FOREWEAR – nový život pro nepotřebný textil

S FOREWEAR řešíme otázku přebytku nevyužitého textilu. Oblečení sbíráme na firemních akcích a třídíme. Část pomůže lidem v nouzi prostřednictvím charitativních second handů (např. obchůdek Koloběh) a nenositelné kousky jsou zařazeny do recyklačního procesu.

Z recyklované netkané textilie nám v chráněné dílně vyrobí praktické, designové výrobky: zápisníky, obaly na knihy, mobily, tablety, tašky na dokumenty atd. Tyto ekologické předměty, na které vymýšlíme potisk na míru, využívají firmy jako obrandované dárky pro zaměstnance, firemní partnery a klienty.

Ukazujeme firmám, že reklamní předměty, které by tak jak tak nakoupily, mohou být recyklované, ekologické a eticky vyrobené českými švadlenami v české chráněné dílně.

Do dnešní doby bylo díky projektu sesbíráno a dále recyklováno přes 35 tisíc kg vyřazených oděvů a textilií a vznikly výrobky s designovým potiskem pro více než 30 organizací. Díky firemním zakázkám dostaly každý rok práci v chráněné šicí dílně tři až čtyři švadleny.

Podporujeme udržitelnou výrobu, spotřebu a ochranu životního prostředí a dáváme práci znevýhodněným lidem v chráněných dílnách. Více se o nás dozvíte například ve videu: https://youtu.be/j32d3zIsk0w


Trvání závazku: od 1. 8. 2018 do 31. 7. 2019


Cíle a indikátory

1. Navážeme minimálně 8 firemních spoluprací na sběru oblečení vč. zakázek na recyklované designové propagační firemní předměty.
2. Zajistíme práci pro 3-4 švadlenky v chráněné šicí dílně.
3. Pomůžeme vybrat mezi zaměstnanci firem a veřejností minimálně 2 tis. kg oblečení a předat ho k dalšímu využití.


Cíle udržitelného rozvoje

12. Odpovědná výroba a spotřeba


Více se dozvíte na: https://www.forewear.cz/