Kristýna Douchová

Snažím se zlepšit povědomí lidí o redukci odpadu a plýtvání – osvětou i vlastním přispěním.

Sektor: Jednotlivec

Zvelebit okolí můžeme a musíme >

Výčet opatření

Jelikož studuji Přírodopis, vím, jak velká zátěž pro životní prostředí je odpad po nás lidech. Snažím se u sebe již delší dobu: používám znovu použitelnou lahev na vodu, box na svačinu, ovoce a zeleninu kupuji do vlastních sáčků, nepoužívám igelitové tašky ani sáčky a když už, tak spíš likviduji staré zásoby z domova a snažím se totéž naučit i svoji rodinu a okolí. Na svých sociálních sítích propaguji příspěvky – fotky, čísla nebo rady, jak redukovat odpad a proč je to vlastně vůbec důležité. Snažím se tyto informace podávat hravou formou svému okolí a jít příkladem. Zároveň podporuji i třídění, jelikož i když my nebudeme používat zbytečné plasty atd. pořád se jich okolo nás dost povaluje a je potřeba tento počet razantně snížit.

Zároveň organizuji každoročně několik úklidů okolo vesnice, aby jsme z naší krásné okolní přírody dostaly všemožné odpadky a věci, které tam rozhodně nepatří. I na těchto akcích pořádám krátké přednášky o tom, jak může každý začít sám u sebe a přispět tak k mé snaze.

V blízké době hodlám zorganizovat i přednášky, proč je vlastně redukce plastů a dalších odpadů důležitá a jak k ní lze přispět – tyto přednášky chci organizovat na kroužku a na táborech, kterých se účastním jako vedoucí – přednášky mám připraveny formou power point prezentací doplněných o různé hry, křížovky, fotky a příklady do praxe. Zároveň bych chtěla v blízké době navrhnout (pokud najdu někoho na podporu) vlastní design látkových tašek a sáčků na svačiny.

#igelitkunebrat

Očekávaný přínos

Budu vzorem pro ostatní. Budu dávat návrhy, tipy, jak nepoužívat plasty a proč.


Trvání závazku: od 03/06/2019 do 11/30/2019Více se dozvíte na: https://www.facebook.com/kristyna.douchova