Spolek Dívčí hrady dohromady

Rádi bychom v rámci našeho spolku a akcí, které pořádáme vyprodukovali minimum odpadu. Současně bychom rádi pomocí osvěty (přednášky, semináře, workshopy) v našem komunitním centru, které teprve vzniká lidem více přiblížili, jak se dá naší přírodě odlehčit.

Sektor: Veřejný sektor

Spolek dívčí hrady dohromady >

Výčet opatření

Zúčastnili jsme se akce Ukliďme Česko 2019, na našich setkáních (Zažij město jinak, Memoriál Olega Svátka, vánoční setkávání, drakiády atp.) se snažíme vytvářet minimální odpad – na akce spolku si sousedé nosí vlastní hrnky,sklenky, případně máme k dispozici vratné kelímky. Zbytky ze zahrádek našich členů (ale i ostatních) se v letní sezóně občas dají tzv. do frcu v bedýnce na chodník k volnému rozebrání. Nespotřebované jídlo se běžně houpe někde u mostu pro lidi bez domova, kterých se okolo nás pohybuje poměrně dost.
Až bude vybudované komunitní centrum – místo setkávání, rádi bychom v těchto prostorách pořádali různé osvětové akce (otázka vermikomposterů, fenomén včel, apod.). Rádi bychom rovněž vybudovali u našeho centra menší komunitní zahradu. Také komunitní centrum chceme vybudovat z toho, co budeme mít a co kdo donese – nebudeme tak kupovat nové věci a plýtvat tak obaly z nich.

Očekávaný přínos

Apel na lidi (potažmo na naše sousedy), aby si uvědomili dosah svých činů pro Zemi a něco s tím aktivně začali dělat (pokud tak už nečiní) a toto dělali zcela dobrovolně a rádi.


Trvání závazku: od 05/17/2019 do 05/01/2039Více se dozvíte na: https://www.divcihradydohromady.cz/