AmRest Coffee s.r.o.

Neustále hledáme nové způsoby, jak snížit objem odpadu z naší činnosti a zároveň si zachovat kvalitativní standard, na jaký jsou naši zákazníci zvyklí.
Náš komplexní přístup ke snižování dopadu na životní prostředí znamená, že se podíváme na všechny aspekty našeho podnikání, jakým způsobem se protínají a jak můžeme integrovat nová řešení, abychom vytvořili smysluplnou a trvalou změnu.

Sektor: Firma

Se Starbucksem proti plastu >

Výčet opatření

× Nahradili jsme plastové příbory za nerezové na všech kavárnách

× Zákazníky motivujeme k donesení vlastního (termo)hrnku slevou 10 Kč. Aby si ho nezapomněli doma přibalit, dáváme jim o slevě vědět na sociálních sítích i kavárenských materiálech.

× Pokud si u nás objednáte studené nápoje a chcete si je vychutnat v kavárně, připravíme vám je do sklenic.

× Ne každý potřebuje k nápoji brčko, zvlášť pokud myslíte na osud planety. Pokud byste brčko přeci jen chtěli, obsluha vám ho na vyžádání vydá.

× Někdy to bez odpadků nejde. Přímo ve vybraných prodejnách proto máte možnost odpad před odchodem roztřídit.

× Víte, že většina kávových kapslí se dá recyklovat jen ve specializovaných třídírnách? Doneste je k nám do Starbucks a my se o ně postaráme.

× Sami chceme jít příkladem. I naši zaměstnanci si tak mohou své oblíbené nápoje dopřávat ve vlastních kelímcích na opětovné použití.

Očekávaný přínos

Starbucks Česká republika se k iniciativě #dostbyloplastu připojil už v roce 2018, výsledky ročního snažení tak budeme mít k dispozici k 31. 7. 2019. Naše snaha o snížení množství plastu záleží i na vás, našich zákaznících. Věříme, že i vám na osudu planety záleží a že nám spotřebu jednorázových plastů pomůžete omezit.


Trvání závazku: od 10/01/2018 do 12/31/2019Více se dozvíte na: