Mámou stylově

Jelikož mám malé děti, tak mi není lhostejné, jak se tu budou mít (i třeba jejich děti) za několik desítek let. Jako máma jsem i pochopila, že se ode mě učí nápodobou a jsem pro ně vzorem. Proto mám velkou motivaci se zajímat o životní prostředí a přebytek plastu všude kolem nás mi moc fajn nepřijde. Proto jsem se rozhodla, že ve svém životě budu víc přemýšlet nad využíváním plastových „zbytečností“ a v rámci svých možností je minimalizuji.

Sektor: Jednotlivec

Omezení plastů v mém běžném fungování >

Výčet opatření

Psala jsem o tom i na svém blogu Mámou stylově článek (http://bit.ly/2IdVdca).
Nepoužíváme PET lahve, nakupuji do svých textilních tašek, chci se obejít i bez mikrotenových sáčků v obchodě a kávu sebou do kelímku si dávám opravdu velmi svátečně. Dívám se i na složení oblečení a potraviny raději vybírám ty v eko obalech. I když plastovému balení se u něčeho nedá vyhnout, když je ta možnost, sáhnu raději po ekologicky baleném produktu. Snažím se to vysvětlovat i mým dcerám, aby pochopily, proč není dobré si dávat každý den malý jogurt z kelímku, ale raději si něco upečeme, nebo pořídíme větší balení. Sice je to běh na dlouhou trať, ale už jen začít nad tím uvažovat mi přijde jako skvělý začátek.

Očekávaný přínos


Trvání závazku: od 04/01/2019 do 04/01/2039Více se dozvíte na: https://www.mamou-stylove.cz/2019/03/26/omezuji-plasty-ve-svem-zivote-co-me-k-tomu-primelo-a-jak-toho-chci-dosahnout-dostbyloplastu/