MAKRO Cash & Carry ČR

Z poboček velkoobchodů MAKRO od 1. července 2019 zmizely na pokladnách všechny jednorázové plastové tašky. Zákazníkům místo nich nabízí ekologičtější varianty – tašku „Byla jsem PETkou“ dostupnou ve dvou velikostech nebo tašky z recyklovaného papíru a certifikovaných zdrojů.

Sektor: Firma

MAKRO ruší distribuci plastových tašek ve všech svých prodejnách >

Výčet opatření

MAKRO se rozhodlo pomoct s omezením celosvětově zvýšené produkce plastů a jejich výrobu pro své pobočky zcela zrušit. Doteď byly na pokladnách ke koupi dva typy tašek – mikrotenové a foliové, kterých se během loňského roku prodalo 483 a 336 tisíc. Těm ale nyní nastal konec.
Již v prosinci 2018 uvedlo MAKRO na trh nákupní tašku s názvem „Byla jsem PETkou“, která je vyrobena z recyklovaných PET lahví. Taška, jejíž struktura velmi připomíná textil, je určena pro opakované použití, je lehká, odolná, a navíc velmi snadno vypratelná. Jen za prosinec loňského roku se jí v celé síti MAKRO prodalo 4 471 kusů. MAKRO rovněž rozšířilo nabídku těchto tašek o větší formát. Taška je nyní dostupná ve dvou velikostech.
Tuto variantu pak na pokladnách sítě velkoobchodů doplňují i klasické tašky z recyklovaného papíru a certifikovaných zdrojů. Ještě tento rok plánuje MAKRO zavést také látkové pytlíky na kusové pečivo či ovoce a zeleninu.
Pro přepravu zboží mohou zákazníci využít také kartonové krabice, které jsou umístěny v klecích za pokladní zónou a jsou zdarma.
MAKRO se tímto počinem připojuje k iniciativě #dostbyloplastu, která si klade za cíl omezovat množství jednorázových plastů.

Očekávaný přínos

Konec jednorázovým plastovým taškám, které zatěžují životní prostředí.

MAKRO si svým angažováním v redukci plastů klade za cíl působit ve vnější dimenzi, tedy zvýšit produkci recyklovatelných zdrojů a pozvednout ochranu životního prostředí v České republice.


Trvání závazku: od 12/01/2018 do 01/01/2020Více se dozvíte na: https://www.makro.cz/udrzitelnost#udrzitelnynakup