Dendulína P.

Nakupování s rozmyslem – do vlastních nádob, od lokálních výrobců a v bezobalových obchodech.

Sektor: Jednotlivec

Lokální potraviny >

Výčet opatření

Nakupuji v bezobalových obchodech, kterých vzniká stále více všude po republice.
Vyhledávám si přímo farmáře na webových stránkách adresarfarmaru.cz, kde na mapě si každý může podle svého regionu najít nejbližšího konkrétního farmáře nebo prodejnu.
Pokud jdu na trhy, mám vždy vlastní krabičky nebo tašky.

Očekávaný přínos

– samozřejmě snížení plastů
– ochrana naší přírody
– podpora naší ekonomiky

 

Koupě lokálních potravin má hned několik výhod!
1. Podporujete pěstitele a chovatele ve svém okolí. – Představte si v jejich roli sami sebe, např. že pěstujete zeleninu. Děláte to s láskou, chcete mít vše co nejchutnější. Pak přijde někdo, kdo má pravidelně zájem o vaši zeleninu. Jistě byste měli radost, že to, co děláte s láskou, někoho zajímá.
2. Přesně víte, odkud vaše potraviny jsou. – Nemusíte bádat, jestli zrovna tohle maso přijelo z české nebo polské farmy. Můžete se v klidu pobavit s určitými producenty, jak se starají o svou půdu nebo o svá zvířata.
3. Můžeme nakupovat třeba i na trzích, což má své kouzlo.
4. Nebo si necháme dovézt dnes moderní „bedýnky“. – Bývají většinou dřevěné, žádné plasty! A když dobře hledáte, můžete najít takové, ve kterých vám přivezou vše, od zeleniny a ovoce přes mléčné výrobky až k masu.
5. Mít vlastní nádoby na vše je přeci zábava. – Můžeme si vyrobit své vlastní, pokud jsme kreativní a šikovní. To u mě nehrozí, takže já nákupy řeším tak, že zeleninu bez nějakého obalu dávám rovnou do bavlněné tašky a maso vždy žádám do vlastní plastové dózy. (Pozn.: Plastové dózy mám ještě z dob dřívějších, tak se je snažím pořádně využít. Až doslouží, pořídím skleněné.)
6.


Trvání závazku: od doVíce se dozvíte na: