Koupaliště Bystřice pod Hostýnem

Koupaliště obecně patří k velkým producentům odpadu a především jednorázových plastů. Rozhodli jsme se proto snížit produkci odpadu několika opatřeními.

Sektor: Firma

Koupání bez zbytečných plastů >

Výčet opatření

Pro nadcházející tři letní sezóny od června do srpna, kdy je koupaliště v provozu, jsme se rozhodli postupně snížit produkci odpadu a jednorázových plastů. Pro letní sezónu 2019 necháme za podpory našich partnerů vyhotovit vratné, plně recyklovatelné kelímky, čímž se sníží množství vyprodukovaného plastu. To bude v důsledku šetřit peníze, čas i životní prostředí.
V areálu koupaliště bude několik odpadkových košů na třídený odpad, což přiměje návštěvníky k pečlivějšímu třídění odpadů.
Budeme apelovat na naše dodavatele, aby nám bylo dodáváno zboží převážně v recyklovatelných obalech.

Očekávaný přínos

Během letní sezóny na naše koupaliště zamíří v průměru 500 osob denně, které kromě ochlazení v bazénech vyhledávají i osvěžení ve formě občerstvení. S tím se pojí i spousta obalového materiálu, který se rychle mění v odpad. Místo přemýšlení, jak s odpadky naložit, raději hledáme možnosti, jak je vůbec nevytvářet. Díky zavedeným opatřením tak doufejme ušetříme až tisíce kusů jednorázových plastů.

 


Trvání závazku: od 04/01/2019 do 08/31/2021Více se dozvíte na: https://www.bazenbph.cz/