Dudes & Barbies s.r.o.

Cílem je snížit spotřebovávané plasty, snížit celkově odpady, vyhnout se špatně recyklovatelným odpadům a šířit povědomí o problematice ohledně plastů.

Sektor: Firma

Dudes & Barbies – Dost bylo plastu >

Výčet opatření

– Přestaneme používat plastová brčka. Naučíme naše hosty, že plastová brčka vlastně vůbec nepotřebují a pokud už bude nutné, nabídneme alternativu z přírodních materiálů
– Aktivně budeme nabízet zálohované znovupožitelné šálky na kávu sebou. Zapojili jsme se do projektu Otoč kelímek – což jsou zálohované kelímky, které lze vrátit ve kterémkoliv z dalších zapojených provozů po celé ČR.
– Budeme šířit povědomí o problematice přes naše sociální sítě – pravidelně upozorňujeme skrze naše sociální sítě na šetření jednorázovým odpadem, podporujeme znovupoužitelné nádobí i nádoby, aktivně se k problatice vyjadřujeme v médiích a šíříme naše pozitivní zkušenosti.
– Zapojíme se do projektů, které se zabývají ekologií a odpady. Jsme zapojeni do projektu Cirkulární kavárny ve spolupráci s INCIEN, dále do projektu Otoč kelímek a přihlásili jsme se do souteže Sustainable Development Goals (SDGs)
– Přestaneme kupovat mléko v Tetra-Pack balení – změnili jsme dodavate mléka, abychom se vyhnuli obalům Tetra-Pack, které jsou velmi náročně na recyklaci a aktivně řešíme s dodavateli balení jejich produktů pro nás
– V budoucnu bychom rádi naprosto minimalizovali jednorázové kelímky a nabízeli pouze zálohovatelné nádobí nebo dále pokračovali v podpoře vlastních šálků.

Očekávaný přínos

Rádi bychom dali vědět našim hostům i osatním podnikům, že je nutné reagovat na alarmující situaci co se týče odpadů a zároveň není složité ji pomoci změnit. Jedná se o opatření, která nejsou náročná na realizaci, ale jen na trochu času navíc. Často mohou přinést i úspory a těžit tak mohou všichni. Je důležité, abychom nebyli imunní vůči potřebám planety, na které žijeme a pokusili se zmírnit napáchané škody. Chceme začít u sebe.


Trvání závazku: od 04/09/2018 do 07/31/2019Více se dozvíte na: https://vnitroblock.cz/