Zákazníci v Příbrami mohou využít „udržitelný shop“, který propaguje myšlenku žít stylově, moderně a přesto v souladu s životním prostředím. Obchod Takkam Design se soustřeďuje na autorskou tvorbu českých a slovenských nezávislých návrhářů, ruční tvorbu, hezké oblečení „z druhé ruky“, přírodní kosmetiku netestovanou na zvířatech, recyklovaný nábytek a ekologické čisticí prostředky pro domácnost.

Vznik prodejny Takkam Design motivovala filozofie „slow fashion“ – pomalé módy. Ta vznikla v reakci na „rychlou“, komerční, konzumní, globálně distribuovanou módu jako protest proti konfekční výrobě s využíváním různých chemikálií a vykořisťováním levné pracovní síly.

Pomalá móda razí pravidla dlouhodobé udržitelnosti

Pomalá móda podporuje lokální tvorbu, oblečení z druhé ruky, styl „vintage“ (moderně pojaté retro kousky). Jednoduše řečeno: nadčasovou módu z materiálů, které jsou v souladu s etickými a ekologickými principy udržitelnosti. Součástí „pomalého hnutí“ je rovněž trend „D.I.Y.“ (Udělej si sám), který kreativním způsobem recykluje starší oblečení.

Takkam design shop prosazuje zodpovědnost, originalitu, kvalitu a přírodní materiály. Vedle toho ale také principy dlouhodobé udržitelnosti, tedy  recyklaci, lokální výrobky, ohleduplnost a boj proti zaběhnutým stereotypům a klišé. Snaží se vytvořit komunitu lidí, kteří tuto filozofii budou rozšiřovat dál.

Podle hesla „Víme, kdo nám šije“, prodejna zaručuje, že kvůli nabízeným kouskům netrpí dospělí ani děti ve velkých továrnách a že tyto výrobky neputují k nám tisíce kilometrů. Podporuje trend recyklace – „Odpad je poklad“ – nabízí látkové sáčky na potraviny a zeleninu, nákupy balí do recytašek, nebo do vlastní tašky.

Obchod je vybaven recyklovaným nábytkem, udržitelnost je zde prezentována každým předmětem.

Více na https://www.takkamfashion.cz/